Poszukuje firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Forum na każdy temat.
marekwirazka
Posty: 11
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:29

Poszukuje firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: marekwirazka » 31 maja 2016, 10:30

Cześć, szukam sprawdzonego fachowca, który para się robieniem kabin prysznicowych na podany wymiar. Posiadam do wykonania dwie kabiny. Jedna z nich musi być dostosowana do skosów w łazience na poddaszu. Bardzo proszę o namiary na ekipy z Warszawy.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Poszukuje firmy, która wykonuje natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: lukaszgos » 31 maja 2016, 10:40

Nikt nie ma pojęcia kiedy i gdzie wynaleziono szkło. Wiele tysięcy lat temu spostrzeżono, iż podgrzewając piasek z popiołem, można uzyskać twardy, półprzezroczysty materiał - były to prekursor szklarza. W Syrii wytwarzano szkło przez szklarzy już 50 wieków temu. Stamtąd zawędrowało ono do Egiptu i Europy. Szkło to jednak zasadniczo różniło się od znanego nam dziś używanego przez szklarza. Ówczesne szkło posiadało kolor matowy, nieprzejrzyste i nie posiadało wyraźnego koloru. Najstarszymi wyrobami , które wykonał szklarz i odnalezionymi przez współczesnego człowieka są drobne kulki i wisiorki, których starożytni Egipcjanie używali do upiększania swoich strojów. Najstarsze odnalezione przez archeologów naczynie wykonane przez szklarza pochodzi z 1500 r p.n.e. Natomiast pierwsze szklane kielichy i flakony zaczęto wykonywać dopiero ponad 1000 lat później (około 400 r p.n.e.). Prawdopodobnie jako pierwsi naczynia z dmuchanego, roztopionego szkła zaczęli robić Egipcjanie. To oni także, jako pierwsi opanowali zdolność tworzenia szkła kolorowego. Dzięki wzbogacaniu topionych surowców o niedużej ilości miedzi otrzymywali czerwony odcień. Około roku 200 p.n.e. zdolność formowania kształtu butelek i karafek przybyła w rejony Morza Śródziemnego. Polegała ona na dmuchaniu w długą cienką rurę, na końcu, której znajdowała się kropla roztopionego szkła. Tego typu rur (tzw. piszczeli) używa się do dzisiaj. Szkło podobne do tego które używamy współcześnie wytworzyli dopiero Rzymianie dodając do masy szklanej rud manganu. Dało im to możliwość uzyskać lepszą przezroczystość i nadać szkłu bardziej luksusowy charakter. Znaczny rozwój szklarstwa w Europie datuje się na IV w n.e. W produkcji szkła specjalizowano się wtedy na terenach dzisiejszych Włoch, Francji, Hiszpanii. Ważnym ośrodkiem wytwarzania szkła przez szklarzy była również Wenecja a później wyspa Murano znana z wyrobów szklanych o bardzo wysokiej jakości do dziś. Produkowano tam ówcześnie piękne lustra a także rozwijano nowe technologie produkcji nadające szkłu o wiele wyższą twardość i przezroczystość. Receptur procesu produkcji szkła bardzo dobrze strzeżono, co dało możliwość wyspie na osiągniecie pozycji niekwestionowanego lidera w produkcji luksusowych wyrobów szklanych. Cześć, czy rozważałeś ofertę tych ludzi z okolic Warszawy - posiadają bardzo ciekawe realizacje. Z tego co byłem w stanie zauważyć na ich witrynie internetowej to właśnie mają w ofercie kabiny natryskowe, które przeznaczone są do montażu na poddaszu. Jak ja wyposażałem u siebie łazienkę to Internet nie był tak rozwinięty. Sam przymierzam się do skorzystania z ich usług podczas remontu w moim domu.

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Potrzebuję wykonawcy, który robi natryski prysznicowe na wymiar

Postautor: adamniczyj » 31 maja 2016, 10:43

Dzień dobry, nie widziałem że są takie kabiny prysznicowe. Jestem w trakcie budowy domu i dumałem jak zaprojektować łazienkę na poddaszu. Taka kabina będzie dla mnie jak znalazł. Muszę sprawdzić jak kształtuje się to cenowo. Dziękuje za namiary na tych ludzi.

podobne tematy:

Wróć do „Gawędziarz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości