Czy jest taka opcja aby użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Forum na każdy temat.
tomaszkowal
Posty: 25
Rejestracja: 09 maja 2016, 14:11

Czy jest taka opcja aby użyć czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: tomaszkowal » 06 cze 2016, 14:46

Witam, często wyjeżdżam w zimę z domu. Wyjazdy w ostatnim okresie stają się coraz dłuższe i muszę jakoś chronić mieszkanie przed niskimi temperaturami i zamarznięciem instalacji CO. Posiadam kocioł na ekogorszek, który przy dłuższych wyjazdach się nie sprawdzał. Nabyłem więc kolejny piec elektryczny. Teraz już nie występuje kłopot z brakiem paliwa lub jego wygaśnięciem. Ale jak mnie nie ma w budynku to nie jestem w stanie zweryfikować czy kocioł funkcjonuje poprawnie i jaka jest w budynku zakładana temperatura. Tak, więc pomyślałem żeby do systemu alarmowego dodać czujki, które sprawdzają temperaturę powietrza w pomieszczeniach. Czy ktoś spotkał się z tego rodzaju rozwiązaniem?

podobne tematy:
adamniczyj
Posty: 16
Rejestracja: 18 maja 2016, 12:48

Czy można zamontować czujkę sprawdzającą temperaturę pokoi w systemie alarmowym?

Postautor: adamniczyj » 06 cze 2016, 15:08

Cześć, rozwiązanie twojego problemu odnajdziesz tutaj: https://topro.pl/product-category/systemy_-all/systemy-alarmowe . Dalej masz schemat, który ilustruje możliwości dzisiejszych systemów alarmowych. Do każdej centrali systemu alarmowego jesteś w stanie podłączyć rozmaitego rodzaju czujki. Najbardziej popularne to te, które ostrzegają o włamaniu do domu. Są jeszcze czujniki, które mierzą stężenie gazów oraz temperaturę powietrza. Te ostatnie sprawdzą się u ciebie. Ustawiasz na nich graniczną temperaturę. Jak wykryją niższą temperaturę w pomieszczeniach to włącza się alarm. Te właśnie będą dla ciebie idealne.

podobne tematy:
lukaszgos
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2016, 15:39

Czy można dać czujkę sprawdzającą temperaturę pomieszczeń w systemie alarmowym?

Postautor: lukaszgos » 11 sty 2017, 10:54

Dzień dobry. Obecnie centrale Satel posiadają ogrom możliwości. Natomiast kłopotem może okazać się twoja instalacja alarmowa w budynku. Jak montaż systemów alarmowych był zrobiony przyszłościowo to będzie można bez problemu dołożyć tego tupu czujkę. Natomiast miałem do czynienia z wieloma domami, gdzie montaż alarmów nie został do końca przemyślany. Przykładowo centrala systemu alarmowego została dobrana na styk - bez możliwości późniejszej rozbudowy alarmu - brak linii na dodanie następnych czujek alarmowych. Na tej witrynie WWW masz schemat montażu systemu monitoringu domu, który zawiera tego typu czujki. Jak sam widzisz bez problemu można to wykonać na etapie projektowania domu. Później trzeba będzie znaleźć miejsce w budynku, gdzie będzie najmniej kłucia ściany. Najlepiej jakiś pokój na poddaszu. Centrala alarmu jest zakładana przeważnie na strychu.

podobne tematy:

Wróć do „Gawędziarz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość